Jak informuje IMGW, nad Polską zalega strefa frontu ciepłego, która powoli przemieszcza się na północny wschód. Z południowego zachodu i południa napływa dość ciepłe powietrze.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na wschodzie kraju. Okresowe opady deszczu, szczególnie w centrum i na południu Polski. Na wschodnim Pomorzu i Kujawach możliwy marznący deszcz lub mżawki powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, do około 4-5 st. w centrum i 6 st. C na zachodzie. Najcieplej - 7 st. - w województwie dolnośląskim.

Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami porywisty, południowo-wschodni.    

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie przeważnie duże, okresami słabe opady deszczu. Lokalnie na północy kraju opady deszczu ze śniegiem, a także marznącej mżawki powodującej gołoledź. Miejscami, zwłaszcza w zachodniej i południowej części kraju, mgły ograniczające widzialność do około 200 m. 

W czwartek w całym kraju przeważać będzie zachmurzenie duże. Miejscami możliwe opady deszczu, szczególnie na zachodzie i południu Polski.

Słupki rtęci pokażą od 1-2 st. na północy, do 3 st. w centrum i na wschodzie. Najcieplej na zachodzi i południu - do 5 st. Celsjusza.

Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. 

Nowa aplikacja Weź parasol - pogoda już cię nie zaskoczy

Sprawdź prognozę długoterminową na 25 dni

Sprawdź prognozę pogody godzina po godzinie dla wybranego miejsca

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!