Niska podstawa chmur utrudnia pracę na lotnisku w Katowicach. W ciągu ostatnich kilku godzin trzy samoloty - dwa pasażerskie i jeden cargo - zostały przekierowane do innych portów. Na tablicy lotów pojawiły się informacje o opóźnieniach kolejnych maszyn.

W Pyrzowicach nie wylądował o poranku samolot lecący z Cypru - maszyna poleciała do Bratysławy. Dwa rejsy, w tym z Dalamanu w Turcji i z Rodos w Grecji przekierowano na lotnisko w Warszawie. Na tablicy lotów pojawiły się informacje o opóźnieniach kolejnych maszyn.

Z powodu niskiej podstawy chmur odwołany został również rejs z Katowic do Warszawy - powiedział Piotr Adamczyk z biura prasowego Portu Lotniczego Katowice Pyrzowice. Dodał, że sytuacja pogodowa się poprawia.

Niska postawa chmur i mgła już kilkakrotnie w ostatnich dniach utrudniała pracę lotniska. Jak przypomina reporterka RMF FM Anna Kropaczek, w porcie nie działa ILS czyli system umożliwiający automatyczne lądowanie przy ograniczonej widoczności. ILS trzeba było wyłączyć, bo jego pracę zakłócały samochody na budowie nowej drogi startowej. System ma zostać włączony ponownie we wrześniu.

(acz)