Do piątku pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Warto przypomnieć sobie o istnieniu parasoli. Na południu Polski spodziewane są obfite opady deszczu. W weekend czeka nas zmiana pogody.

Po kilku pięknych, ciepłych dniach, słońce schowa się za grubą warstwą chmur. Tak będzie w całej Polsce. Z szaf warto wyciągnąć parasole i ubrania przeciwdeszczowe. Niestety, opadów możemy się dziś spodziewać w całym kraju.

Wiosennym kaprysom nadal jednak będzie towarzyszyć dość wysoka temperatura. Najcieplej będzie na południu Polski - tam na termometrach zobaczymy nawet 9 stopni Celsjusza. Najchłodniej na Lubelszczyźnie - zaledwie 4 stopnie.

Przelotne opady zamienią się w środę w ulewne deszcze. Intensywnie może popadać zwłaszcza na południu i południowym wschodzie Polski. Tu również musimy się liczyć z ochłodzeniem.

Najcieplej - do 9 stopni Celsjusza - będzie w zachodnich województwach.

W czwartek będzie podobnie. Mieszkańcy Małopolski, Podkarpacia, a także Świętokrzyskiego i Lubelskiego powinni pamiętać o parasolach.

Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie będzie duże, lokalnie należy się spodziewać przelotnych opadów deszczu.

Piątek będzie słoneczny jedynie w zachodniej części kraju. Ale również i tam należy się spodziewać chmur na niebie.

Początek weekendu zapowiada się więc dość ponuro. Nie będzie jednak powodów do narzekań, jeśli chodzi o temperaturę - w całej Polsce od 7 do 9 stopni Celsjusza.

W weekend zmiana pogody. Na lepsze! Pogodę dla swojego regionu sprawdzisz w specjalnym serwisie Interii.