RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polańczyk: Woda jest już zdatna do spożycia

Publikacja: Piątek, 12 lutego (17:16) Aktualizacja: Piątek, 12 lutego (17:00)

Dobra wiadomość dla mieszkańców Polańczyka na Podkarpaciu – woda z kranów nadaje się do picia. Dzisiejsze testy potwierdziły, że nie ma już zagrożenia i z wody można już bezpiecznie korzystać.

W czwartek w wodociągu znaleziono bakterie, które powodowały dolegliwości układu pokarmowego. Sanepid wydał wtedy zakaz spożywania wody.

Na szczęście problem w przepompowni został usunięty. Próbki poddane analizie wykazały, że wodę nadaje się do picia i można z niej już bezpiecznie korzystać.

(hk)

Źródło:  
Tagi: woda

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: