RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Polakom wrócił apetyt na mięso

Publikacja: Czwartek, 13 listopada (21:10) Aktualizacja: Czwartek, 13 listopada (21:00)

"Niskie ceny zaostrzyły apetyt Polaków. Po latach spadków znów jemy więcej mięsa" - donosi piątkowa "Rzeczpospolita".

Jak podaje "RP", na przeciętnego Polaka przypadnie w 2014 r. 71 kg mięsa i podrobów. To o 3,5 kg więcej niż przed rokiem.

Jak tłumaczy dziennik, wyraźne odbicie po sześciu latach spadków zawdzięczamy głównie większemu apetytowi na wieprzowinę. Walory jakościowe i smakowe wieprzowiny się nie zmieniły. Tym, co zachęca do jej kupowania, jest niższa cena - komentuje Dariusz Formela, prezes Polskiego Koncernu Mięsnego Duda.

W piątkowej "Rzeczpospolitej" także:

- Lot bez spalin i hałasu

- Spór o zatajone źródła dochodu

- W tych wyborach głosujemy dla siebie

Źródło:  
Dalsza część artykułu pod materiałem video: