Święta Bożego Narodzenia będą ciepłe i niemal w całym kraju deszczowe. Za to w Sylwestra chwyci mróz, a na południu i wschodzie spadnie śnieg. W pierwszy dzień nowego roku na termometrach zobaczymy nawet minus 4 stopnie Celsjusza.

31 grudnia zapowiada się słoneczny i bezchmurny na północy i północnym wschodzie, a szary i pochmurny w pozostałych województwach. Opady śniegu prognozujemy w województwie Podlaskim, na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu, w woj. świętokrzyskim, małopolskim i śląskim. Deszcz ze śniegiem będzie padał na Podkarpaciu.

Prawie w całym kraju chwyci mróz. Na termometrach zobaczymy od minus 3 stopni w woj. lubuskim i zachodniopomorskim, minus 2 w woj. pomorskim, na Warmii i Mazurach, na Podlasiu i w woj. świętokrzyskim, minus 1 st. w woj. kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie, w woj. łódzkim, mazowieckim i na Lubelszczyźnie, 0 stopni w Małopolsce, 1 st. na Śląsku, do 3 st. na Podkarpaciu.

Pierwszy dzień 2015 roku będzie dość słoneczny i pogodny na zachodzie, północy i północnym-zachodzie, a pochmurny w centrum, na wschodzie i na południu Polski. Opady śniegu prognozujemy w Małopolsce i na Podkarpaciu.

Na termometrach zobaczymy od minus 4 stopni Celsjusza na Podlasiu, Warmii i Mazurach, w woj. kujawsko-pomorskim, Wielkopolsce, w woj. lubuskim, świętokrzyskim, w Małopolsce i na Śląsku, minus 3 st. na Pomorzu, w woj. zachodniopomorskim i na Lubelszczyźnie, do minus 2 stopni na Mazowszu, w woj. łódzkim, na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i na Podkarpaciu.

Sprawdź prognozę długoterminową na 16 dni w specjalnym serwisie Interia.pl