W najbliższych dniach pogoda raczej nie będzie nam sprzyjać. Nad Polskę nadciągną gęste chmury, z których popada deszcz i deszcz połączony ze śniegiem, a w górach śnieg. Dobra wiadomość jest taka, że termometry w ciągu dnia nadal będą wskazywać dodatnie wartości. Noce będą jednak wyraźnie chłodniejsze, chwyci mróz. Synoptycy ostrzegają też, że w środę mocno powieje, w porywach nawet do 90 kilometrów na godzinę.

Pogodę w Polsce kształtuje wyż, do kraju wraz z frontem atmosferycznym napływa chłodne powietrze polarno-morskie. Ciśnienie w Warszawie wynosi 1024 hPa i będzie rosnąć. 

Wtorek ponury niemal w całym kraju. Na przejaśnienia i chwile ze słońcem można liczyć jedynie na Zachodnim Pomorzu. W pozostałych regionach dominować będzie zachmurzenie duże. Wilgotno. W większości regionów popada deszcz i deszcz połączony ze śniegiem, a w górach śnieg. Wartości na termometrach - jak na luty - wysokie. Zdecydowanie najcieplej będzie w Rzeszowie - nawet do 7 stopni Celsjusza. Z kolei najchłodniej będzie w Szczecinie - maksymalnie do 2 stopni Celsjusza. Powieje na ogół umiarkowany oraz słaby wiatr.

Noc z wtorku na środę wyraźnie chłodniejsza. Miejscami chwyci mróz. Zdecydowanie najchłodniej będzie na północnym-wschodzie Polski. Tam termometry wskażą minus 7 stopni Celsjusza. Z kolei najcieplej będzie na południu kraju - nawet do 2 stopni Celsjusza. Dominować będzie zachmurzenie duże. Miejscami popada deszcz i deszcz połączony ze śniegiem. Powieje na ogół umiarkowany wiatr.

Środa nadal bardzo pochmurna. Na nieliczne przejaśnienia można liczyć jedynie na krańcach północnych. Tam dominować będzie zachmurzenie umiarkowane, w pozostałych regionach wzrośnie do dużego. Wartości na termometrach dodatnie. Zdecydowanie najcieplej będzie w Rzeszowie - nawet do 7 stopni Celsjusza, z kolei najchłodniej - w Gdańsku, Olsztynie i w Białymstoku - maksymalnie do 7 stopni Celsjusza. Powieje na ogół silny wiatr, który będzie osiągał w porywach nawet do 60 kilometrów na godzinę, a w górach nawet do 90 kilometrów na godzinę. 

Sprawdź prognozę dla twojego miasta i regionu. Kliknij!

Planujesz wyjazd? Sprawdź prognozę pogody na najbliższy weekend!