Miłośnicy białego szaleństwa odliczają już dni do uruchomienia pierwszych wyciągów. Jest szansa, że będziecie mogli poszusować już w ten weekend. Na pierwszy ogień pójdą Nosal i Bania.

W sobotę o godzinie 10 otwarte zostaną pierwsze wyciągi pod Nosalem w Zakopanem. Na miłośników białego szaleństwa czekać będzie także szkoła narciarska, wypożyczalnia nart, strojów narciarskich i oczywiście karczma. Także w sobotę uruchomiony zostanie wyciąg krzesełkowy i orczykowy na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Nie było to pewne do ostatniej chwili, ale po dzisiejszej mroźniej nocy okazało się, że armatki śnieżne wyprodukowały wystarczającą ilość białej pokrywy.

Dzień wcześniej, czyli w piątek, ma wystartować sezon narciarski na Słowacji. Tradycyjnie u naszych południowych sąsiadów otworzy go najwyżej położony ośrodek narciarski w Szczyrbskim Jeziorze. Słowacy kuszą na otwarcie sezonu całodziennym karnetem za 20 euro.

Także Czesi planują otwarcie pierwszych wyciągów w najbliższy weekend. To będą wyciągi w Brannej w Jesenikach, a także w Karkonoszach w Czernej Górze pod Piecem.

ug