RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Ośmiu krakowskich architektów pracowało na pirackim oprogramowaniu

Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (12:00)

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w jednej z krakowskich firm zabezpieczyli nielegalne, specjalistyczne oprogramowanie.

Funkcjonariusze weszli do siedziby firmy mieszczącej się na krakowskim Salwatorze. Podczas przeszukania pomieszczeń znaleźli oprogramowanie bez licencji, zainstalowane na kilku komputerach. Zabezpieczyli m.in. 9 twardych dysków.

Wstępne straty z tytułu praw autorskich na szkodę firmy amerykańskiej oszacowano na około 300 tys. zł.

Ośmiu pracowników firmy, którzy wykorzystywali nielegalne oprogramowanie, zostało przesłuchanych. Za kradzież programu komputerowego grozi do pięciu lat więzienia.

(ug)

Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: