Jak mówią specjaliści, coraz wyższe temperatury sprzyjają już oponom letnim, a zaczynają przeszkadzać zimowym. Temperaturą graniczną jest plus 7 stopni. Opona zimowa w wyższej temperaturze szybciej się zużywa, szczególnie przy deszczu - mówi Andrzej Sujkowski z jednego z punktów wymiany opon w Toruniu.
Sujkowski dodaje, że przy wyższych temperaturach zimowe opony zostają "jak gumka na asfalcie".