RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Odnaleziono złodzieja postaci z gry internetowej

Publikacja: Poniedziałek, 18 października (14:22) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Policja odnalazła sprawcę niecodziennego przestępstwa: kradzieży cudzej postaci w grze internetowej. Sprawę zgłosił policji ojciec 21-letniego fana gier sieciowych. Chłopak, przebywający na Islandii, stracił konto z postacią wojownika w jednej z gier sieciowych. Postać wycenioną na 2,5 tys. zł odnalazł w serwisie aukcyjnym.

Policja ustaliła już tożsamość sprzedawcy wirtualnej postaci. To mieszkaniec Bytomia, który najprawdopodobniej włamał się na cudze konto. Ponieważ odmówił zwrotu postaci, poszkodowany złożył oficjalne zawiadomienie o przestępstwie - powiedział Stefański.

Za przywłaszczenie mienia grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Fani gier sieciowych wyceniają używane przez siebie postacie nawet na kilka tysięcy złotych. Doskonalenie i wyposażanie w odpowiedni ekwipunek bohaterów wirtualnych przygód wymaga bowiem spędzenia wielu miesięcy przy komputerze.

Olsztyńska policja zajmowała się podobnym przestępstwem w lipcu. Wówczas właściciel utraconej postaci z gry wycenił straty na 900 zł. Sprawcą kradzieży okazał się 16-latek z Krakowa. Sprawę rozpatrzyć ma sąd dla nieletnich.

Źródło: RMF24-PAP FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: