Znamy nazwiska nowych ministrów! Resort zdrowia obejmie profesor Marian Zembala, znany kardiochirurg. Resortem skarbu pokieruje Andrzej Czerwiński, a sportu Adam Korol. Natomiast koordynatorem ds. służb specjalnych zostanie Marek Biernacki. Jutro - o godzinie 10 - prezydent Bronisław Komorowski dokona zmian w składzie rządu.

Premier Ewa Kopacz /STEPHANIE LECOCQ /PAP/EPA
Aby odświeżyć stronę wciśnij F5 lub włącz automatyczne odświeżanie :

20:56

Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu w gabinetach Ewy Kopacz i Donalda Tuska, jest kandydatką PO na marszałka Sejmu. Stanowisko to opuszcza Radosław Sikorski. Kandydaturę Kidawy-Błońskiej rekomendowała Ewa Kopacz. W poniedziałek przyjął ją zarząd PO.

19:25

Dotychczasowi ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat oraz skarbu Włodzimierz Karpiński odebrali z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego zaświadczenia o odwołaniu z funkcji. Uroczystość odbyła się w Belwederze bez udziału mediów; uczestniczyli w niej premier Ewa Kopacz, wicepremierzy Tomasz Siemoniak i Janusz Piechociński oraz minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

18:30

"To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne i sygnał, że rząd nie zamierza nic nowego robić do wyborów" - tak o nominacjach na stanowiska ministrów skarbu, zdrowia i sportu mówi Bartłomiej Biskup, politolog. Ministrem zdrowia zostanie Marian Zembala, ministrem skarbu państwa - Andrzej Czerwiński, a szefem resortu sportu Adam Korol. Natomiast koordynatorem ds. służb specjalnych będzie Marek Biernacki.

17:49

Dorota Niedziela, podsekretarzem stanu w resorcie środowiska.

17:41

Anna Ewa Nemś została sekretarzem stanu w resorcie gospodarki.

17:25

Marian Zembala, Adam Korol, Andrzej Czerwiński - oto nowi ministrowie! Przedstawiamy sylwetki.

17:11

Adam Korol jest byłym wioślarzem, czterokrotnym mistrzem świata, mistrzem olimpijskim z Pekinu, związanym ze sportem od 13. roku życia.

17:09

Andrzej Czerwiński to - mówiła Kopacz - samorządowiec, b. prezydent Nowego Sącza, poseł na Sejm IV, V i VI kadencji; obecnie przewodzi komisji nadzwyczajnej ds. energetyki i surowców energetycznych.

17:05

Ewa Kopacz przypomniała, że prof. Marian Zembala to lekarz, kardiochirurg, transplantolog i kierownik Kliniki Kardiochirurgii i Transplantologii oraz dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

17:03

Zmiany w rządzie. Specjalnie dla Was zebraliśmy gorące komentarze dziennikarzy, blogerów i polityków.

17:00

Każda z tych osób (...) wie, co znaczy służba obywatelom, wie, co znaczy ciężka praca i wie, co znaczy znajomość problemów zwykłych ludzi - podkreśliła Kopacz, prezentując nazwiska nowych ministrów.

16:50

Pierwsze gorące komentarze o nowych ministrach pojawiły się błyskawicznie na Twitterze

18:00

"To odpowiedź na zapotrzebowanie społeczne i sygnał, że rząd nie zamierza nic nowego robić do wyborów" - tak o nominacjach na stanowiska ministrów skarbu, zdrowia i sportu mówi Bartłomiej Biskup, politolog. Ministrem zdrowia zostanie Marian Zembala, ministrem skarbu państwa - Andrzej Czerwiński, a szefem resortu sportu Adam Korol. Natomiast koordynatorem ds. służb specjalnych będzie Marek Biernack

16:47

Koordynatorem ds. służb specjalnych będzie Marek Biernacki.

16:43

Andrzej Czerwiński nowym ministrem skarbu. Adam Korol ministrem sportu!

16:42

Rozpoczęła się premier Ewy Kopacz. Ministrem zdrowia będzie profesor Marian Zembala. Tym samym potwierdzają się informacje reportera RMF FM.

16:32

Znany kardiochirurg profesor Marian Zembala będzie nowym ministrem zdrowia - dowiedział się nasz reporter.

16:23

We wtorek o godz. 10 prezydent Bronisław Komorowski powoła nowych ministrów: skarbu, zdrowia i sportu.

16:20

Po dymisjach w rządzie premier Ewa Kopacz poinformowała, że nazwiska nowych ministrów przedstawi po niedzieli. 

16:10

Przypominamy - w środę z funkcji w rządzie zrezygnowali ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński, wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odchodzi Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostaje szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął też Radosław Sikorski. To efekt m.in. ujawnienia akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej.

16:00

O godzinie 14 premier Ewa Kopacz spotkała się w Belwederze z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Spotkanie było planowane na godz. 18, ale - jak poinformowała rzeczniczka rządu Małgorzata Kidawa-Błońska - zostało ono przeniesione. W piątek prezydent Komorowski przekazał, że zaprosił premier Kopacz oraz wicepremiera Piechocińskiego, ponieważ - jak mówił - chce się dowiedzieć, czy koalicja jest stabilna i czy "może dźwigać skutecznie ciężar odpowiedzialności za zmieniany w wymiarze personalnym rząd".

(es)