Spowiedź pod osłoną nocy. Z takiej możliwości mogą skorzystać wierni w prawie 100 kościołach w całej Polsce. W ramach akcji "Noc Konfesjonałów", zainicjowanej trzy lata temu w Szczecinie, spowiednicy będą czekać w świątyniach przez całą noc z Wielkiego Czwartku na Wielki Piątek.

"Noc konfesjonałów" jest skierowana przede wszystkim do młodych i zapracowanych osób, które wcześniej nie zdążyły wziąć udziału w spowiedzi przedwielkanocnej. W największych miastach Polski księża będą spowiadać nawet do godziny 6 rano w Wielki Piątek.

Przez dwa lata "Noc Konfesjonałów" odbywała się jedynie w kościołach archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Już pierwsza edycja zorganizowana w 2010 roku ściągnęła przed konfesjonały tłumy. Rok temu do spowiedzi w szczecińskiej katedrze trzeba było czekać nawet godzinę. Z doświadczenia księży wynika, że najwięcej chętnych do uzyskania rozgrzeszenia pojawia się między godziną 23 a 2.

W tym roku do akcji przyłączyło się prawie 100 kościołów z Polski i dwa z zagranicy - z Manchesteru i Rotterdamu. By ułatwić zadania wiernym, księża przygotowali także elektroniczną wersję rachunku sumienia na telefon komórkowy, który ma pomóc w przygotowaniu się do spowiedzi.

Rozgrzeszenie będą mogli dostać też obcokrajowcy. W akcji biorą bowiem udział również księżą mówiący po angielsku, niemiecku, włosku i hiszpańsku.