Zawiadomienie dotyczy działania na szkodę Skarbu Państwa.
Według kontrolerów, zlecanie robót budowlanych odbywało się bez zawarcia umów na ich realizację. Podpisywano je niekiedy dopiero po zakończeniu robót.
Na inwestycje wydawano o wiele wyższe kwoty, niż planowano. W jednym z przypadków było to 50 milionów złotych wobec wstępnie określonych 30 milionów. Co więcej, kwot tych nie negocjowano.
W przypadku budowy strzelnicy w Elblągu nienależnie wypłacono wykonawcy 2,5 miliona złotych.
Według NIK, większość nieprawidłowości dotyczy inwestycji wykonywanych przez jedną spółkę z Nowego Dworu Mazowieckiego.