RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na ulice Warszawy wyjechał smogowóz

Publikacja: Wtorek, 14 listopada (20:44) Aktualizacja: Wtorek, 14 listopada (20:00)

Za oknem temperatura coraz niższa, a to oznacza, że część osób zaczyna ogrzewać swoje mieszkania trującymi kopciuchami. Straż Miejska sprawdza czym palą warszawiacy.

Zima zbliża się do nas wielkimi krokami, a to oznacza, że trzeba dogrzewać mieszkania. Niektórzy używają do tego wciąż pieców starej generacji tzw. kopciuchów, które zanieczyszczają powietrze.

Reporterka  RMF FM towarzyszyła patrolowi Straży Miejskiej w Warszawie podczas kontroli jakości powietrza. Kontrola odbyła się na Białołęce.

Strażnicy, by sprawdzić czym grzeją mieszkańcy, używają smogowozu z dronem. 

Zobacz jak wygląda taka kontrola.



Źródło: RMF FM
Dalsza część artykułu pod materiałem video: