W katowickim Szpitalu Bonifratrów urodził się pierwszy chłopiec na Śląsku, który przyszedł na świat dzięki rządowemu programowi in vitro. Maluch urodził się siłami natury 1 kwietnia i otrzymał 10 punktów skali Apgar. Mama i dziecko są zdrowe. Zostali już wypisani do domu – informuje Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum, w której został poczęty chłopczyk.

Chłopczyk waży 2800 g i dla swoich rodziców jest całym światem. Przez 6 lat starali się oni o dziecko. Udało się dzięki zapłodnieniu in vitro w Gyncentrum, sfinansowanemu przez Ministerstwo Zdrowia. Rodzice dziecka byli jedną z kilku tysięcy par, które na Śląsku zdecydowały się na zapłodnienie pozaustrojowe.

Maluch przyszedł na świat 1 kwietnia, w Prima Aprilis.  Chłopak jest silny, zdrowy i pełen energii. Razem z mamą jest już w domu - mówi dr n med. Anna Bednarska-Czerwińska.

Maluch jest jednym z ponad 100 dzieci, które w najbliższych 6 miesiącach przyjdą na świat dzięki zapłodnieniu in vitro w klinice Gyncentrum. Kolejne maluchy powinny przyjść na świat z końcem kwietnia i początkiem maja - zapowiadają lekarze.  Klinika jest jednym z 3 ośrodków w woj. śląskim, w których realizowany jest program dofinansowania leczenia niepłodności.

mat. prasowy (j.)