RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Na Podhale wróciła zima

Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Zima na Podhalu nie odpuszcza. W Zakopanem od wczoraj spadło ponad 10 centymetrów śniegu. Na drogi ponownie wyjechały pługopiaskarki.

Na jezdniach zalega błoto pośniegowe, a niektóre drogi lokalne są białe. Wszystkie drogi wojewódzkie na południu Małopolski są zaś przejezdne. Pracuje na nich 19 pługopiaskarek.

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili drugi, umiarkowany stopień zagrożenia lawinowego z tendencją rosnącą. Oznacza to, że wyzwolenie lawiny jest możliwe zwłaszcza przy dużym obciążeniu dodatkowym, przede wszystkim na stromych stokach. Zagrożenie lawinowe określane jest w pięciostopniowej międzynarodowej skali.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: