RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Mundurowi dostaną list od premiera

Publikacja: Poniedziałek, 28 czerwca (22:03) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Donald Tusk kilka dni przed wyborami napisał list do żołnierzy i policjantów. Każdy z mundurowych ma dostać do rąk własnych podpisaną przez szefa rządu obietnicę w sprawie świadczeń emerytalnych.

Chcę Was zapewnić, że w moim rządzie nie są i nie będą prowadzone żadne prace zmierzające do odebrania uprawnień emerytalnych osobom, które dziś pracują w służbach mundurowych - napisał premier. List jest datowany na dzień 25 czerwca.

Dowódcy jednostek wojskowych dostali zadanie, żeby pismo do końca tygodnia dotarło do wszystkich żołnierzy. List mają również dostać funkcjonariusze innych służb mundurowych: policjanci oraz pracownicy Służby Więziennej oraz Straży Pożarnej.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: