Tarnowska policja zatrzymała 9 osób w związku z szaleńczą jazdą, którą urządził sobie 17-letni motocyklista po jednej z tamtejszych galerii handlowych. Zatrzymani – poza motocyklistą - to sześcioro 16-latków, 17-latek i 18-latek. Wszyscy oni odpowiedzą za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu osób znajdujących się na trasie przejazdu motocykla.

16-latkami zajmie się sąd dla nieletnich. Pozostałe trzy osoby - dwaj 17-latkowie i 18-latek, usłyszą dzisiaj zarzuty.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed południem w Tarnowie. Kierujący motocyklem krosowym wjechał jednym z bocznych wejść do centrum handlowego. Dostał się na górną kondygnację budynku, przejechał pasażem handlowym i wyjechał z centrum. Całe zdarzenie trwało kilkadziesiąt sekund i zostało zarejestrowane przez kamerę zainstalowaną na kasku kierowcy. Po wyjechaniu z galerii, motocyklista m.in. przejechał na czerwonym świetle, jechał po chodniku i przejściu dla pieszych.

Policjanci ustalili, że chłopak nie działał sam, lecz ze znajomymi. Wspólnie z nim zaplanowali przejażdżkę chłopaka. Nakręcony filmik z przejazdu umieścili w internecie.

Policjanci zabezpieczyli także motor, którym jechał 17-latek. Okazało się, że chłopak nie posiada uprawnień do kierowania tym pojazdem.

(mpw)