RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Marzec był najcieplejszy od 1880 roku

Publikacja: Piątek, 17 kwietnia (19:20) Aktualizacja: Piątek, 17 kwietnia (18:00)

Marzec 2015 roku był najcieplejszy od 1880 roku, kiedy zaczęto prowadzić takie pomiary. Tak wynika z opublikowanego komunikatu amerykańskiej Narodowej Służby Oceanicznej i Meteorologicznej (NOAA).

Ponadto okres od stycznia do marca bieżącego roku był również najcieplejszy w historii.

W marcu średnia temperatura na powierzchni Ziemi i oceanu wynosiła powyżej 0,85 stopnia Celsjusza w stosunku do temperatury w XX wieku - głosi komunikat. Jest to najwyższa średnia temperatura dla marca od 1880 roku; przewyższa ona poprzedni rekord ustanowiony w 2010 roku - podano.

W pierwszych trzech miesiącach roku średnia temperatura wynosiła o 0,82 stopnia C więcej niż w XX wieku; poprzedni rekord dla tego okresu padł w 2002 roku.

(mal)

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: