Werdykt Trybunału Konstytucyjnego oznacza, że ruch Obywatele do Senatu startuje w wyborach - mówi z satysfakcją prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Sędziowie TK orzekli, że wprowadzenie jednomandatowych okręgów w wyborach do Senatu nie narusza ustawy zasadniczej.

Werdykt Trybunału oznacza, że Polska w wyborach do Senatu będzie podzielona na 100 okręgów wyborczych. Wygra ten, kto po prostu zdobędzie najwięcej głosów.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, który wraz z innymi samorządowcami stworzył "Ruch Obywatele do Senatu" podkreśla, że taki werdykt oznacza, że jego ruch startuje wyborach.

To oznacza, że kandydaci obywatelscy, samorządowi będą startować w najbliższych wyborach. Mam nadzieję, że z sukcesem. Wszyscy, którzy są związani z tym ruchem cały czas pracują, oczekując na wyrok. W tej chwili w około 60 ze 100 okręgów mamy już kandydatów - podkreśla w rozmowie z dziennikarzem RMF FM.

Samorządowcy z ruchu Obywatele do Senatu podkreślają, że ich inicjatywa jest szansą na przełamanie partyjnego zabetonowania polskiej sceny politycznej.