Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zapowiada interwencję w tej sprawie w Ministerstwie Infrastruktury. Projekt jest przygotowany ze wszystkimi pozwoleniami, jest włożone kilkadziesiąt milionów złotych miejskiej kasy w to i teraz nam się mówi, że nie będzie się budowało. Zamierzam zaprosić na spotkanie pana wojewodę i pana marszałka po to, abyśmy wspólnie wystąpili w tej sprawie do ministra - mówi Majchrowski reporterowi RMF FM Markowi Balawajdrowi.
Krakowski ratusz apeluje do mieszkańców miasta, by pocztą elektroniczną wysyłali do resortu Cezarego Grabarczyka pisma w sprawie obwodnicy. Maile należy wysyłać na adresy: a.orlowska@mi.gov.pl lub eboratynska@mi.gov.pl.