Ponad 20 zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem składowiska opon w Sławnie w powiecie opoczyńskim. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Ogień pojawił się na składowisku opon we wtorek około południa. Te specyficzne odpady zmagazynowano przy zakładzie, który zajmuje się przetwarzaniem gumy.

Płomienie bardzo szybko się przenosiły na kolejne pryzmy opon i tym samym pożar błyskawicznie się rozprzestrzenił. Ogień objął powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych składowiska, a opony ułożone były w sterty o wysokości blisko 4 metrów. Tak wysoko sięgały płomienie.

"Z uwagi na zagrożenie toksykologiczne spowodowane intensywnym zadymieniem, zaleca się ograniczenie przebywania na otwartym terenie oraz zakrywanie ust i nosa dostępnymi środkami" - ostrzegała okolicznych mieszkańców straż pożarna. 

Z ogniem walczyło ponad 20 zastępów straży pożarnej z powiatu opoczyńskiego. Po trzech godzinach udało się opanować pożar.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.


 

Opracowanie: