3 osoby, które nielegalnie sprzedawały alkohol, zatrzymała krakowska policja. Sprzedający nie posiadali stosownego zezwolenia, złamali także obowiązujący w mieście w związku z wizytą papieża zakaz sprzedaży alkoholu.

Na trop handlarzy policjanci wpadli przypadkowo. Funkcjonariusze zainteresowali się osobami, które z samochodów zaparkowanych na jednej z ulic Nowej Huty zabierały co chwilę po kilka puszek z piwem i znikały w pobliskim lasku. Jak się okazało, znajdowało się tam centrum nielegalnej dystrybucji alkoholu. W kolejce po alkohol ustawiło się wczoraj ponad 100 osób. W magazynie handlarzy policjanci znaleźli 720 puszek z piwem.

Zatrzymanym osobom zostanie przedstawiony zarzut naruszenia ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Z kolei w sobotę rano policja zatrzymała mężczyznę, który okradł osoby, które nocowały w namiocie na krakowskich Błoniach. Złodziej został zidentyfikowany na podstawie kanapek – policji wskazały go okradzione osoby, kiedy konsumował ich prowiant.