Na krajowej "ósemce" jeden protest goni drugi. W południe zakończyła się blokada, którą między Suwałkami i Augustowem zorganizowali rolnicy w związku z budową obwodnicy Augustowa. Również w południe rozpoczął się zaś kolejny protest, już w samych Suwałkach, związany z budową obwodnicy tego miasta.

Kilka kilometrów przed Suwałkami przez trzy godziny protestowało kilkudziesięciu właścicieli działek w miejscowościach Podbudówek, Raczki i Janówka, które zostały zajęte przez Skarb Państwa pod budowę obwodnicy Augustowa. Rolnicy domagali się przyspieszenia procedur wycen gruntów i zabudowań, a także szybszych wypłat odszkodowań za swoje nieruchomości.

Swój protest zakończyli w południe, gdy w Suwałkach, na skrzyżowaniu ulic Utrata i Przytorowa, rozpoczęła się kolejna akcja - tym razem osób domagających się jak najszybszej budowy obwodnicy tego miasta. Przez Suwałki każdej doby przejeżdża po kilka tysięcy ciężarówek zdążających do i od granicy z Litwą w Budzisku. Ten protest zgromadził więcej osób, przyjechała na niego także część uczestników porannej akcji.