RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Kradli łańcuszki na „na wyrwę”

Publikacja: Sobota, 31 maja (10:45) Aktualizacja: Wtorek, 8 sierpnia (11:00)

Kiedy do krakowskich policjantów zaczęły napływać zgłoszenia o bezczelnych kradzieżach biżuterii na ulicach, postanowili przyjrzeć się dokładnie wszystkim zgłoszeniom. Wtedy okazało się, że od kwietnia w mieście doszło do kilkunastu przypadków kradzieży biżuterii metodą na tzw. „wyrwę”.

W każdej z tych sytuacji sprawca działał w bezczelny sposób - najczęściej podbiegał od tyłu do idącej ulicą osoby i zrywał jej z szyi łańcuszek. 

Kradzieże były dokonywane przez osobę o tym samym rysopisie. Później okazało się, że był to 18-letni mieszkaniec powiatu wielickiego. Został zatrzymany i skrupulatnie  "rozliczony" z popełnionych przestępstw - przedstawiono mu 21 zarzutów kradzieży.

18-latek nie działał sam. Krakowscy policjanci zatrzymali też współpracujących z nim paserów.

(j.)

Źródło: RMF/Policja

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: