Mistrzyni olimpijska w biegu narciarskim Justyna Kowalczyk poprowadzi ok. 500 pacjentów ze schorzeniami serca w I Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking Pacjentów. Impreza rozpocznie się w sobotę, 7 września o godzinie 9.30 w Krynicy Zdroju, na deptaku.

Justyna Kowalczyk od lat promuje zdrowy styl życia - tym razem mistrzyni zdecydowała się poprzeć nordic walking pacjentów z chorobami serca. 

Pacjenci razem z lekarzami kardiologii, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, pokonają dystans ok. 1500 metrów. Wcześniej przejdą jednak specjalnie przygotowaną dla nich rozgrzewkę. 

Do udziału w marszu zgłosili się pacjenci m.in. z Krakowa, Nowego Sącza, Nowego Targu, Krosna, Tarnowa.

Jak podkreśla kardiolog, prof. dr hab. med. Dariusz Dudek z Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, nordic walking to optymalna metoda aktywności fizycznej dla osób po zawale serca.

Lekarz przypomniał również, że nie zaleca pacjentom ze schorzeniami serca intensywnego biegania. Chodzi zwłaszcza o osoby, które nigdy tego nie praktykowały i nagle, bez żadnego przygotowania, zaczynają pokonywać długie dystanse.

Lista uczestników nie jest jeszcze zamknięta - osoby zainteresowane udziałem w marszu mogą się rejestrować bezpośrednio przed imprezą w biurze Festiwalu Biegowego na krynickim deptaku.

Materiały prasowe