Piotr Siemionowski zdobył złoty medal kajakarskich mistrzostw świata w węgierskim Szeged. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz triumfował na dystansie 200 metrów. To drugi złoty medal Polaków w tych mistrzostwach. Srebrne krążki wywalczyły dziś Marta Walczykiewicz oraz Magdalena Krukowska i Karolina Naja, a brązowy medal zdobyła kobieca sztafeta 4 x 200 metrów.

Walczykiewicz zdobyła srebrny medal w wyścigu K1 na 200 metrów w kajakarskich mistrzostwach świata w węgierskim Szeged. Zawodniczka KTW Kalisz powtórzyła osiągnięcie z 2009 roku z kanadyjskiego Dartmouth. W Szeged Polka przegrała o niespełna pół sekundy z Nowozelandką Lisą Carrington. Trzecie miejsce zajęła Ukrainka Inna Osipienko-Radomska.

Magdalena Krukowska (Kopernik Bydgoszcz) i Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.) sięgnęły po srebrny medal w nieolimpijskiej konkurencji K2 na 200 m. Polki przegrały z reprezentantkami gospodarzy Katalin Kovacs i Danutą Kozak. Trzecie miejsce zajęły Australijki Joanne Brigden-Jones i Hannah Davis.

Na trzecim miejscu uplasowała się kobieca sztafeta 4 x 200 metrów w składzie Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz), Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Aneta Konieczna (Posnania) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań). Polki przegrały tylko z osadami Niemiec i Rosji.

Wczoraj w K1 na 500 m triumfował Marek Twardowski (Cresovia Białystok), ale w przeciwieństwie do Siemionowskiego, sukces osiągnął w konkurencji nieolimpijskiej.