Pendolino ma być dla każdego, więc średnia cena biletu nie będzie odbiegać od tej, którą płacimy teraz w ekspresach InterCity - zapowiada w rozmowie z "Rzeczpospolitą" prezes PKP InterCity Marcin Celejewski.
"Nowoczesny tabor i cena mogą sprawić, że wiele osób zmieni sposób podróżowania. Pendolino ruszy w grudniu i od razu stanie się konkurencyjne w porównaniu z innymi środkami lokomocji" - podkreśla dziennik.
- Polski nie dla Polaków
- Bez etatu trudno o ulgę
- Rzecz o polityce: Królowa jest naga