Na miejscu pracują służby ratownicze.
Do wypadku doszło przed zwężeniem jezdni do jednego pasa ruchu na wysokości Staniątek, gdzie drogowcy naprawiają nawierzchnię na prawym pasie ruchu. Dwa kilometry dalej - w korku - zderzyło się ze sobą kilka samochodów. Nie ma informacji, by tam ktoś został ranny.
Jadący w kierunku Krakowa powinni zjechać z autostrady na węźle Targowisko. Tam - droga krajową numer 94, przez Wieliczkę, można wrócić na A4. Można też drogą numer 75, przez Niepołomice, dostać się do Nowej Huty.
(mal)