Aktualnie w Egipcie przebywa około 5 tys. Polaków. Dziś w Kairze wylądował samolot LOT-u, który może zabrać na pokład ok. 160 osób. Samolot zabierze osoby, które będą chciały wrócić do kraju z Egiptu. Wczoraj rzecznik MSZ Marcin Bosacki powiedział dziennikarzom, że dzisiejszym lotem chcą wrócić do Polski m.in. turyści indywidualni oraz osoby pracujące w Egipcie. Grzegorz Jopkiewicz z biura prasowego MSZ powiedział, że resort nie ma informacji o nowych zgłoszeniach od osób, które chciałyby wrócić do kraju.
Dziś setki tysięcy manifestujących domaga się ustąpienia prezydenta Egiptu Hosniego Mubaraka. Według ONZ, w trwających już 8. dzień starciach w Egipcie zginęło dotąd 300 osób.