RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Historia choroby za łapówkę

Publikacja: Poniedziałek, 17 lipca (16:29) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

W zamian za łapówkę wręczoną gdańskim lekarzom mężczyzna skazany na wiele lat więzienia otrzymał fikcyjne zaświadczenie o tym, że jest chory na raka. Dokument pozwolił mu na długotrwałe przerwy w odbywaniu kary. Białostocka prokuratura postawiła właśnie w tej sprawie zarzuty pięciu osobom.

Wśród podejrzanych jest trzech lekarzy i dwóch adwokatów z Trójmiasta – wyjaśnia Janusz Kordulski z białostockiej prokuratury apelacyjnej. Dzięki ich działaniom została sporządzona profesjonalna dokumentacja lekarska, która wskazywała, że skazany cierpi na chorobę nowotworową. Co więcej, aby nie budzić podejrzeń przestępca został nawet poddany chemioterapii, oczywiście na papierze - dodaje.

Podejrzani lekarze nie trafili do aresztu - mają zakaz opuszczania kraju.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Nie przegap

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: