​Portal Żelazna Logika rozpoczął akcję wymierzoną w niemieckie media, a dokładniej - w używanie sformułowania "polskie obozy zagłady". Internauci przy pomocy specjalnych tagów chcą zwrócić uwagę na kłamstwo powtarzane w różnych zagranicznych mediach.

Akcja wystartowała, kiedy niemiecka telewizja ZDF po przegranym procesie miała przeprosić byłego więźnia Auschwitz Karola Tenderę za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady". Takowe przeprosiny owszem znalazły się na stronie telewizji, ale we wcale korzystnym miejscu. Trzeba bowiem zjechać niemal na sam dół strony i znaleźć odnośnik do samych przeprosin w zakładce "Doku/Wissen". 

Internauci uznali, że jest to haniebne działanie. Bardzo, oj bardzo nie w smak były niemieckiej telewizji publicznej te przeprosinynapisano na portalu Żelaznej Logiki

Z tego też powodu portal zachęca do publikowania na mediach społecznościowych specjalnych grafik z napisami typu "Nie myl mordercy z ofiarą, obozy śmierci były niemieckie" i używania tagów #GermanDeathCamps #GermanNotNazi #GermanNotPolish. Chcą w ten sposób zwrócić uwagę nie tylko na politykę ZDF, ale też na powtarzające się w światowych mediach kłamstwo. 

Jak na razie reakcja telewizji ZDF nie zachwyca - w komunikacie napisano, że zostali "zalani" tagami i będą blokować konta publikujące grafiki oraz usuwać niechciane komentarze na mediach społeczościowych. 

(az)