To ostatni tak ciepły wakacyjny weekend. Nie będzie wprawdzie tak upalnie jak przed tygodniem, ale amatorów kąpieli z pewnością nie zabraknie. Nie wszędzie można jednak wejść do wody.

Warmińsko-mazurski sanepid podaje, że kąpać można się na większości plaż w regionie. Czyste są kąpieliska w Olsztynie, Węgorzewie, Giżycku czy Mikołajkach.

Niestety nie brakuje też plaż zamkniętych z powodu sinic lub bakterii. Obecnie nie można pływać w Ostródzie, Pasymiu czy Szczytnie. Wciąż zamknięte są także wszystkie kąpieliska nad Zalewem Wiślanym.

Dobre wieści płyną natomiast z kąpielisk zachodniego Pomorza. Tam sanepid cofnął ostatnie z obowiązujących zakazów kąpieli w nadmorskich kurortach. Świnoujście i Międzyzdroje, które w lipcu ucierpiały przez bakterie z grupy coli, liczą, że teraz turyści dopiszą. Odwołano też zakazy kąpieli na Pomorzu środkowym w Gąskach i Dąbkach, gdzie w wodzie wykryto bakterie salmonelli.

Bakterie z grupy coli i enterokoki wciąż uniemożliwiają za to kąpiel w Wolinie, a w jeziorach Ińsko i Miedwie badania wykazują wciąż obecność salmonelli. Tam zakaz kąpieli obowiązywać będzie przynajmniej do przyszłego wtorku.