RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Fatalne warunki w Tatrach

Autor: Publikacja: Wtorek, 12 lutego (14:20) Aktualizacja: Wtorek, 12 lutego (14:00)

W Tatrach panują fatalne warunki - ostrzegają ratownicy TOPR. Spadło kilkanaście centymetrów śniegu, wieje silny wiatr, a na Kasprowym Wierchu temperatura spadła do minus 12 stopni.

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego - mówi ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski. W związku z tym odradzają wszelkie wyprawy w wyższe partie górskie.

Fatalne warunki na drogach na Podhalu - alarmują kierowcy, którzy dzwonią na Gorącą Linię RMF FM.

Właściwie wszystkie drogi w regionie pokryte są warstwą śniegu. W rejonie Zakopanego jeździ się fatalnie. Śnieżyca powoduje, że drogi są bardzo śliskie. Samochody nie mogą sobie poradzić na stromych podjazdach, które są oblodzone.

Jeszcze do jutra w Tarach ma sypać. Później ma nadejść ocieplenie. W przyszłym tygodniu będzie nawet kilkanaście stopni powyżej zera.


Źródło: RMF FM
Tagi: Tatry

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: