Nad wschodnią Polską słońce będzie się dziś przeplatać z gęstymi chmurami i przelotnym deszczem. Od czasu do czasu możliwe tam również burze. Dzisiejszy dzień z mnóstwem słońca, a na zachodzie kraju nawet z bezchmurnym niebem i najwyższą temperaturą - nawet 30 stopni Celsjusza.

Na pozostałym obszarze kraju termometry pokażą 28 st. C. w Bydgoszczy, 27 w Łodzi, 26 w Katowicach i w Warszawie, a na Podhalu i w Bieszczadach do 23 kresek. Najcieplej będzie dziś w Szczecinie, Poznaniu, Zielonej Górze, Bydgoszczy i Wrocławiu - od 29 do nawet 32 st. C.

Góry w sam raz na spacer

Przyjazne dla turystów będą dziś góry. Pogoda doskonale nadaje się do pieszych wycieczek, bo od rana do wieczora będzie dużo słońca i błękitnego nieba, chociaż w okolicach Ustrzyk Dolnych i Górnych po południu może zagrzmieć, ale padać nigdzie nie powinno. Długi rękaw przyda się w Tatrach, gdzie termometry pokażą maksymalnie 13 st. C. Cieplej będzie w Beskidach, Sudetach i Bieszczadach - od 18 do 22.

Ciepło na Mazurach

Na Pojezierzu Pomorskim z godziny na godzinę coraz więcej słońca, które nie opuści miłośników żagli aż do wieczora. Deszczowo-burzowe chmury pojawią się za to nad Mazurami, ale tam również mamy szansę na dłuższe chwile ze słońcem. W rejonie Węgorzewa, Kętrzyna i Elbląga termometry pokażą 27 stopni, w okolicach Szczecinka, Czaplinka i Wierzchowa około 30, a w Wałczu i Gryfinie nawet 32. Woda w jeziorach jest ciepła (około 22 st. C.), a silniejszy wiatr wieje na Mazurach - do 4 stopni w skali Beauforta.

Nad morzem pogoda idealna na plażowanie

Do wieczora na bezchmurnym niebie królować będzie słońce, a termometry pokażą od 20 do 24 stopni w Ustce, Łebie i Władysławowie i od 27 do 30 w Międzyzdrojach, Koszalinie i Darłowie. Bałtyk zdecydowanie chłodniejszy: od 15 stopni w Kołobrzegu do 19 u wybrzeży Świnoujścia.