W kalendarzu 25 września, czyli Dzień Budowlańca. Jak się okazuje, w tym dniu obowiązkowym elementem każdej większej budowy jest… alkomat. O jego nieodzowności reporterkę RMF FM zapewniło kilku kierowników budów, którzy robią wszystko, żeby nie dopuścić do świętowania w czasie pracy i "symbolicznej puszki piwa".

Alkomat zawieszono na przykład przy bramie na budowie wrocławskiego wieżowca. Teoretycznie pijana mysz się tamtędy nie prześlizgnie, jednak - jak wiadomo – Polak potrafi.

Jak się bowiem okazuje Dzień Budowlańca to nie jedyna okazja do świętowania. Reporterka RMF FM już w czasie wakacji na tej budowie spotkała budowlańców, którzy w torbach z zakupami oprócz bułek i parówek nieśli piwo. Bo – jak sami przyznali - każda okazja jest dobra. Murowanie kamienia węgielnego, zakończenie pewnych elementów, szczególnie stanu surowego - taka popularna w Polsce nazwa "wiecha" - opowiadali w rozmowie z reporterką RMF FM.

Dzisiaj - jak zdradził kierownik budowy - toast za „zdrowie na budowie” zostanie wzniesiony, jednak wieczorem w jednym z klubów na wrocławskim rynku. Budowlańcy będą pić na koszt kierownika.