Dwuletni chłopiec wypadł z okna kamienicy w Będzinie. Dziecko przewieziono do szpitala w Sosnowcu. Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Do zdarzenia doszło dziś przed godz. 13. Z okna mieszkania na drugim piętrze wypadł dwuletni chłopczyk. W momencie zdarzenia w mieszkaniu była jego 53-letnia babcia oraz sześcioletni brat - powiedział rzecznik będzińskiej policji Paweł Łotocki. Dodał, że babcia miała na chwilę zostawić chłopców samych. Przygotowywała posiłek w innym pomieszczeniu, była trzeźwa. W trakcie zabawy młodszy z chłopców wypadł z okna - wyjaśnił rzecznik.

Dziecko przewieziono do szpitala dziecięcego w Sosnowcu. Znajduje się w stanie stabilnym, jest przytomny - poinformował Łotocki.

Do podobnego wypadku doszło w tym miesiącu w Stalowej Woli. Tam 8-letni chłopiec wypadł z okna na 4. piętrze bloku. Jego ojciec miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie umiał wyjaśnić, co stało się z synem. Chłopczyk przeżył, ale trafił na oddział dziecięcej chirurgii urazowej szpitala w Tarnobrzegu.