RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dwulatek w samej piżamce błąkał się po ulicy. Matka była pijana

Opracowanie: Publikacja: Środa, 12 stycznia (12:56) Aktualizacja: Środa, 12 stycznia (13:00)

Widok chłopczyka, który w mroźny poranek w samej piżamce błąkał się po ulicy Matejki, zaniepokoił jedną z mieszkanek Wąbrzeźna (woj. kujawsko-pomorskie). Kobieta zawiadomiła policję. Okazało się, że matka dziecka pijana spała w swoim mieszkaniu.

Chłopczyk samotnie przemierzał ulicę Matejki 10 stycznia, około godziny 8. Kobieta, która go zauważyła, okryła dziecko własną kurtką i wezwała policję.

Mundurowi zabrali dziecko na badania. Okazało się, że dwulatek nie ma żadnych obrażeń.

Szybko udało się ustalić miejsce zamieszkania chłopca. Na miejscu mundurowi zastali śpiącą 36-latkę. Matka nie zdawała sobie sprawy, że dziecka nie ma w domu. Badanie wykazało, że 36-latka ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła, że dzień wcześniej położyła dzieci spać i poszła na imprezę.

Chłopczyk trafił pod opiekę dziadka.

36-latka usłyszała zarzuty narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego syna. Prokurator zastosował wobec niej dozór policji. Grozi jej do pięciu lat więzienia.


 

Źródło: RMF FM

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: