RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Dolnośląskie: Wykoleił się wagon, zablokowane tory

Publikacja: Poniedziałek, 31 stycznia (08:40) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Na odcinku Środa Śląska - Malczyce na Dolnym Śląsku wykoleił się wagon z kruszywem. Nikomu nic się nie stało, ale trasa pozostanie zamknięta do ok. godz. 12. Obecnie na tym odcinku obowiązuje komunikacja zastępcza.

Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., chodzi o linię kolejową Wrocław-Legnica. Na tory wysypało się kruszywo służące do robót torowych.

Nikt nie został poszkodowany, ale oba tory zostały zablokowane. Trwa usuwanie skutków wydarzenia - poinformował rzecznik.

Obecnie na odcinku od Środy Śląskiej do Malczyc uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Źródło: RMF24/PAP

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: