Jak poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., chodzi o linię kolejową Wrocław-Legnica. Na tory wysypało się kruszywo służące do robót torowych.
Nikt nie został poszkodowany, ale oba tory zostały zablokowane. Trwa usuwanie skutków wydarzenia - poinformował rzecznik.
Obecnie na odcinku od Środy Śląskiej do Malczyc uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.