Czworo Polaków awansowało do popołudniowych półfinałów pływackich mistrzostw Europy w Budapeszcie. Do finału zakwalifikowała się męska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym. W czasie dzisiejszej sesji eliminacyjnej padł rekord Polski - Agata Korc ustanowiła go na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Zaznaczmy, że Korc awansowała do półfinału z drugim czasem eliminacji. Do wyścigów półfinałowych na 200 m stylem motylkowym zakwalifikowała się Otylia Jędrzejczak, która jest rekordzistką świata na tym dystansie. Polka wygrała swój wyścig eliminacyjny i uzyskała drugi rezultat eliminacji.

Tylko jeden Polak - Bartosz Kizierowski - przebrnął zwycięsko eliminacje na 50 m stylem dowolnym. Odpadli natomiast Michał Witkowski i Marcin Babuchowski.

Na 50 m stylem klasycznym kobiet powiodło się Beacie Kamińskiej, która uzyskała 14. czas eliminacji. Odpadła Katarzyna Dulian. Udany występ ma za sobą także polska sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, która uzyskała piąty wynik eliminacji i awansowała do popołudniowego finału.