​W Warszawie działają już cztery lodowiska, można z nich korzystać na Mokotowie, Targówku, Ursynowie i w Wawrze. Już w sobotę zostanie otwarta ślizgawka na Rynku Starego Miasta. W tym sezonie łyżwiarskim miasto uruchomi 15 lodowisk w 12 dzielnicach. Niektóre z nich są bezpłatne.

Dla fanów jazdy na łyżwach przez cały zimowy sezon otwarte będą lodowiska na Bemowie, w Ursusie, Wawrze, na Targówku, w Wesołej, na Ochocie, Białołęce, w Wilanowie, na Mokotowie i Woli, w Śródmieściu i na Żoliborzu.

Wejście na lodowiska na Bemowie, w Ursusie, Wesołej, Śródmieściu i na Żoliborzu jest bezpłatne. W pozostałych dzielnicach ceny wahają się od 5 do 11 zł za godzinę. Chcąc skorzystać z miejskiej oferty nie trzeba mieć własnego sprzętu - przy każdym lodowisku będą działać wypożyczalnie łyżew.

W sobotę otwarte zostanie lodowisko na Rynku Starego Miasta z całkowicie nową konstrukcją. Zastosowano nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, dzięki którym zużycie prądu i wody będzie znacznie niższe - podkreśla ratusz.

Informuje też, że w związku z trwającą pandemią COVID-19 na miejskich lodowiskach obowiązują obostrzenia sanitarne. Przez cały czas pobytu na terenie hali lodowiska należy zachowywać dystans społeczny min. 1,5 m, nosić maseczkę zakrywającą usta i nos oraz dezynfekować ręce.