Dziś o 11 mieszkańcy Radomia, Skarżyska-Kamiennej, Kielc i Jędrzejowa mają blokować drogę krajową nr 7. Chcą w ten sposób nakłonić rząd do rozbudowy trasy, aby stała się drogą ekspresową. Być może do protestu dojdzie także w okolicy Krakowa.

Blokada potrwa prawdopodobnie około 2 godzin. Protestujący będą przechodzić w tę i z powrotem po przejściach dla pieszych. Co dziesięć minut mają przepuszczać samochody. Kierowcom będą rozdawali ulotki, informujące o celu akcji.

W Radomiu zostanie zablokowany wjazd do tego miasta od strony Warszawy, w pobliżu, tzw. ronda warszawskiego. W woj. świętokrzyskim planowane są blokady w Skarżysku-Kamiennej, w Wolicy k. Kielc i Łączynie k. Jędrzejowa. W akcję protestacyjną zaangażowała się Koalicja S7, którą tworzą organizacje pozarządowe z Kielc, Radomia i Krakowa. Udział w blokadach zapowiedzieli: prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, samorządowcy i parlamentarzyści.

Zgodnie z przyjętym przez rząd Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 realizacja ponad 100 inwestycji jest przewidywana po 2013 r., a ok. 30 może, ale nie musi, zacząć się przed 2013 r. Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zapewnił w grudniu 2011 r., że rząd nie rezygnuje z inwestycji. Niektóre z nich przesunie na inny termin, gdy będą pieniądze na ich realizację, m.in. z unijnego budżetu na lata 2014-2020.