Proces akredytacji trwa, przebiega zgodnie z planem i powinien się w odpowiednim czasie zakończyć - mówi reporterowi RMF FM wysoki rangą wojskowy przedstawiciel Sojuszu.
Centrum będzie wspierać Sojusz w rozwijaniu nowych strategii i planów działań kontrwywiadowczych. Będzie też miejscem wymiany doświadczeń i prowadzenia ćwiczeń społeczności wywiadowczej - usłyszał nasz dziennikarz.
Rozmówca Grzegorza Kwolka podkreślał, że Centrum będzie akredytowane przy NATO, ale nie będzie podlegać bezpośrednio Sojuszowi. NATO w tej chwili posiada 23 placówki tego typu zajmujące się różnych aspektami działań militarnych.
(mpw)