RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Będą dwa nowe samoloty dla VIP-ów - najwcześniej za dwa lata

Autor: Publikacja: Czwartek, 10 lutego (12:21) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Dwa samoloty najwcześniej w 2013 roku, dostawa kolejnych dwóch w następnych latach. Takie są plany MON-u w sprawie zakupu maszyn do przewozu VIP-ów - dotarł do nich nieoficjalnie Tomasz Skory. Uzgodnienia czterech kancelarii w sprawie samolotów już są - oficjalnie poznamy je we wtorek.

Na początek najpilniejsza będzie dostawa samolotów średnich, przewożących kilkanaście osób na trasach europejskich. Mają zastąpić wysłużone jaki i uzupełnić wykorzystywane dziś większe embraery i transatlantyckiego tupolewa. Ostatecznie zmieniono więc pierwotny zamiar zakupu dwóch dużych i czterech średnich maszyn. To są zamiary bardziej racjonalne. Nałożyliśmy wszystkie trasy samolotów, które były wykonywane w ostatnich trzech latach z potrzebami na rok 2011. Analiza wykazała, jaką ilość samolotów najbardziej potrzeba oraz jaki zasięg te samoloty powinny mieć - mówi odpowiedzialny za zakupy wiceminister obrony Marcin Idzik.

Szczegóły przetargu będą ogłoszone we wtorek.

Źródło: RMF FM FB

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: