W sieci Play jest awaria: słuchacze zgłaszają kolejne miejsca, gdzie nie działa ten operator komórkowy. Rzecznik prasowy Play potwierdził, że sieć ma problemy, ale trwają prace nad ich usunięciem. Wkrótce znów ma być możliwe korzystanie z sieci Play - zapewnił rzecznik.

Do poważnej usterki doszło w jednej z serwerowni, obsługującej połączenia na południu kraju. Połączenia przechodzące przez feralne serwery przepinane są na inne.

Najbardziej ucierpieli abonenci na Śląsku i w Małopolsce, którzy kilkanaście minut po 10 właściwie stracili kontakt telefoniczny. Nie działają też numery alarmowe.

Bardzo przepraszam klientów za utrudnienia i zapewniam, że robimy wszystko, aby w trybie pilnym przywrócić prawidłowe działanie sieci - powiedział Marcin Gruszka, rzecznik prasowy sieci Play. Zapewnia on, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu minut sytuacja powinna wrócić do normy.

Użytkownicy Play zgłaszają także inne miejsca w Polsce, w których nie działa ta sieć. Swoje niezadowolenie wyrażają na Facebooku Play, gdzie pojawiły się już setki komentarzy od zdenerwowanych użytkowników. Z ich wypowiedzi wynika, że Wrocław, Częstochowa czy Trójmiasto to kolejne miejsca, gdzie są problemy z dostępem do sieci.

Użytkownicy sieci Play zgłaszają nam miejsca, w których nie działa ten operator:

Kluczbork woj. opolskie - tutaj też nie działa sieć komórkowa Play, co dziwne telefon pokazuje pełną skalę zasięgu lecz nie można wykonać żadnego połączenia....
I Wałbrzych został odcięty od świata. W firmie ucichły telefony, co jest dla mnie niepokojące, gdyż głównie na telefonach i mailach opiera się moja praca.
Sieć nie działa również na Podkarpaciu.
Coś dzieje się z sieciami komórkowymi w Krakowie.Z Play nie można się nigdzie dodzwonić!
Około godziny 10:30 straciłem możliwość wykonywania połączeń z numeru, który jest zarejestrowany w sieci Play. Podczas wybierania kontaktu na ekranie pojawia się komunikat "Nie zarejestrowano w sieci" lub "sieć telefonii komórkowej niedostępna".

Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby okazał się to problem jednostkowy. Natomiast sygnały o podobnych utrudnieniach napływają również od innych osób mających numer w tej sieci. Nie tylko z Krakowa, ale również innych miast np. z Częstochowy.
W województwie lubuskim też Play nie działa.
Witam, może wy będziecie wstanie dowiedzieć się, co się dzieje z siecią Play, bo nigdzie nie da się dodzwonić - cała sieć jest zablokowana.
Od godziny jest problem z połączeniami =, nie można się nigdzie dodzwonić ( T-mobile, Play).
Występuje problem z działaniem sieci Play na terenie Krakowa. Brak możliwości wykonywania połączeń oraz zalogowania się do sieci.
Jest jakiś problem z siecią PLAY w Krakowie i prawdopodobnie w całej Małopolsce. Nie można wykonywać ani odbierać telefonów.
Małopolska, Śląsk - awaria sieci Play, roaming krajowy też nie działa.

Wpisujcie w komentarzach miejsca, gdzie nie działa sieć!