Funkcjonariusze zatrzymali też 38-letniego chemika, który zajmował się produkcją amfetaminy. Laboratorium składało się z czterech profesjonalnie wyposażonych lini produkcyjnych.
Policjanci znaleźli 60 l płynnego siarczanu amfetaminy, dwa pistolety, broń automatyczną i amunicję oraz 2 granaty bojowe. Zabezpieczyli również 150 tys. zł. "Chemik" usłyszał zarzut produkcji narkotyków i nielegalnego posiadania broni. Na 3 miesiące trafił do aresztu.