RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Amerykanie chcą mieć 4 bazy w Iraku

Publikacja: Niedziela, 20 kwietnia (08:35) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Stany Zjednoczone planują nawiązać długoterminowe kontakty wojskowe z nowym rządem w Iraku, które dałyby Pentagonowi dostęp do baz wojskowych w regionie - pisze „The New York Times”.

Internetowe wydanie gazety cytuje przedstawicieli amerykańskich sił zbrojnych, którzy wyrażają nadzieję, że USA otrzymają cztery bazy w Iraku. chodzi o

międzynarodowy port lotniczy pod Bagdadem, Tallil na pustyni, na zachodzie kraju i Baszur, na północy. Z tych właśnie baz korzystają obecnie amerykańskie wojska. Rzecznik Pentagonu nie potwierdził doniesień „The New York Times’a”.

08:35

Źródło: brak

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: