RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Więcej pieniędzy dla służby zdrowia

Publikacja: Środa, 14 czerwca (18:54) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Już nie 800 milionów na podwyżki dla lekarzy w tym roku, ale 980; w przyszłym roku o 30 procent więcej na pensje dla pracowników służby zdrowia. Oto nowe obietnice klubu parlamentarnego PiS-u.

W tym roku dodatkowe 180 mln złotych ma się znaleźć w kolejnej już rezerwie Narodowego Funduszu Zdrowia. Posłowie twierdzą, że fundusze są; minister - że na razie ich brakuje, ale na pewno się znajdą w przyszłym roku.

Parlamentarzyści zamierzają bowiem inaczej podzielić obiecane przez rząd dodatkowe miliardy na służbę zdrowia - więcej na pensje, mniej na resztę. Jeżeli przeznaczamy większe pieniądze na podwyżki, to mniejsze będą na usługi zdrowotne - zapowiedział minister zdrowia.

W zamian za takie ustępstwo Zbigniew Religa oczekuje natychmiastowego zakończenia protestów.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: