RMF24 RMF FM RMF MAXX RMF CLASSIC RMF ON
RMF24

Senat: PiS na wakacjach, a lustracja czeka

Publikacja: Poniedziałek, 21 sierpnia (21:23) Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca (07:00)

Parlamentarne wakacje już się skończyły, ale nie dla wszystkich. Do pracy nie wrócili wszyscy senatorowie Prawa i Sprawiedliwości i dlatego w poniedziałek nie zapadły żadne decyzje w sprawie ostatecznego kształtu ustawy lustracyjnej.

Atmosfera na korytarzach parlamentu była iście wakacyjna. Reporter RMF widział posłów w sandałach, klapkach, letnich koszulach, a także z walizkami. Wicemarszałek Senatu Krzysztof Putra tymi spóźnionymi powrotami tłumaczy poślizg w pracach nad lustracją. Część senatorów nie zdążyła jeszcze przyjechać z wakacji przez to, że Sejm tak to wszystko ułożył. Wakacje mieliśmy bardzo króciutkie - stwierdził Putra.

Wakacje minęły, kontrowersje pozostają. Senator Zbigniew Romaszewski domaga się utrzymania oświadczeń lustracyjnych, ochrony prywatności inwigilowanych i Sądu Lustracyjnego. Pisowska machina zmian jednak prze do przodu i jak nie w Senacie to w Sejmie zafunduje tysiącom Polaków lustrację po nowemu.

Źródło: RMF24-RMF FM - newsroom

Najważniejsze Fakty

Dalsza część artykułu pod materiałem video: